Je to taková nehezká vlastnost, ovšem více příznačná pro ženy než pro muže. Sobectví je něco, čemu se v dnešní době nevyhneme a je potřeba se naučit rozeznávat to, kdy je pro vás a ostatní tou lepší variantou a kdy naopak pohromou, která vám zničí vztah a odežene vašeho partnera od vás hodně daleko.

novomanželský polibek

Láska je o kompromisech – ne o jednotlivci

Z lásky nemůžete pouze těžit. Abyste poskytly partnerovi pocit, že jste pro něho spřízněnou duší, je potřeba mu opětovně dávat najevo, co pro vás znamená. Přičinit se o to můžete jakkoliv, ovšem nezapomínejte, že na vaší lásce k němu je potřeba pořád pracovat a ne pouze na začátku, kdy je všechno zalité sluncem.

To, že už na vašeho partnera nemáte potřebu skočit u dveří ještě neznamená, že ho pořád nemilujete, pouze se vaše láska dostala do stádia, kdy je v rovnováze a váš střed zájmu jste upřeli oba jinde – tedy do vašeho vztahu a společného soužití.
modré oči

Je logické, že se vám hádky nevyhnou a je potřeba se k nim stavět s rozumem a s respektem vůči partnerovi. Nesnažte se za každou cenu přesadit vaši pravdu a neposlouchat to, co se vám snaží vysvětlit váš partner. Nebuďte sobecké vůči jeho názoru a řešení, ale hleďte vždy na problém objektivně a ze širšího úhlu.

Ve fungujícím vztahu musí být dva

Abyste měly pocit, že je váš vztah dokonalý, musíte hledět na potřeby toho druhého stejným poměrem jako na vaše. Neseparujte se od sebe tím, že se zaměstnáte jinými koníčky, aktivitami nebo činností, které nebude ten druhý součástí. Stejně tak je nesmírně sobecké vyhledávat zábavu a uvolnění mimo domov výlučně bez vašeho protějšku.

Každý vztah je nutné rozvíjet a dopřát si v něm i špetku svobody, ovšem musíte mít i limity, díky kterým ze z vás nestanou sobci. Žádný muž totiž netouží po tom, aby si jeho partnerka všímala jedině svých potřeb a měla i část života, do které on nepatří a nemá do ní co mluvit.

Buďte tedy ohleduplné vůči tomu, že jste zadané a máte jistou povinnost oplatit partnerovi jeho lásku a dopřát mu stejně harmonický vztah, jaký on poskytuje vám.