.

Ušijte si krásný klasický francouzský kabátek. Bezesporu patří mezi nejikoničtější a zároveň nejvíce revoluční kus oděvu vůbec. Přesně takový kardiganový kabátek se objevil už ve dvacátých letech v kolekci Coco Chanel. Tehdy však šlo jen o pouhý úplet. Později se stal součástí kostýmku. Až v 50. letech spatřil světlo světa „buklé“.

obchod

V čem spočívala celá jeho revoluce
Chanel byla vždy bojovnicí za práva a svobodu žen. Proto navrhovala pohodlné oblečení plné vkusu a elegance, které milovaly všechny příslušnice něžného pohlaví stejným dílem.
Sáčko pro ni typické je z jemné oděvní látky, střihově velmi jednoduché a vytvořené tak, aby jemně kopírovalo křivky ženského těla. Právě o tuto lehkost se snaží návrháři i dnes.

Dále je charakterizují:
·        Tří švové rukávy, které neuvězní vaše ruce. Máte tak dostatečnou volnost pohybu.
·        zpevnění díky hedvábné podšívce
·        2-4 kapsy, některé na knoflíky
·        V tradiční krejčovině bylo a stále je zvykem dávat drobná závažíčka do lemů, aby oděv hezky visel podél těla.

.

látka

Samozřejmě že patent na pravý kabátek Chanel asi jen těžko získáte, existují však techniky, které vám pomohou vytvořit si podobný model.
Takto ušité sáčko vzdá hold originálu, který tu s námi bude ještě hodně dlouho. Ostatně původním designem se inspiruje spousta návrhářů a značek.
Na první pohled celá práce vypadá celkem snadno, ale pravý originál má mnoho zajímavých detailů a vychytávek. Řada technik vyžaduje také šití v ruce. Taková práce tedy může zabrat i 70 hodin a to není rozhodně málo.

Buďte elegantní jako Francouzska
3.8 (75%)4
.